Monty
Plush teddy bear with hoodie
sign in for pricing
sku. 8182
5 colours best seller
Trending products
Monty
Plush teddy bear with hoodie
sign in for pricing
sku. 8182
5 colours best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Evia
Sku. E1171300
The Evia
Recycled stainless steel double walled bottle with screw cap. Recycled logo engraved on the flask. Individually packaged in a brown cardboard box. Not dishwasher safe.
This item contains a recycled logo towards the bottom of the bottle on one side.
| Product dimensions (H) | 257 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 201, Stainless Steel 304 |
| Net weight | 282 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 480 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41.5 x 30 x 66 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.3kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.