Monty
Plush teddy bear with hoodie
sign in for pricing
sku. 8182
5 colours best seller
Popular search terms
football cooler bag 3076 2715 fan 1042451 golf tape measure 1202839 3804_011 5202Trending products
Monty
Plush teddy bear with hoodie
sign in for pricing
sku. 8182
5 colours best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Hadleigh
Sku. E3804
The Hadleigh
Introducing this Eco-Friendly Bamboo Ballpen, featuring a sleek push-button mechanism and stylish metal accents. Made from sustainable bamboo, each pen is unique, blending functionality with environmental consciousness. Perfect for everyday use, it’s an elegant choice for the eco-aware individual.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 138 x 11 x 15 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Steel, Bamboo |
| Net weight | 8 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,000 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 40,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 45 x 31 x 20 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.