Jolie
Frisbee
sign in for pricing
sku. 6456
7 colours
The Clifton
Sku. E1171301
The Clifton
Foldable multi-tool with 10 functions including a single LED flashlight. Packaged in a 600D polyester pouch with Velcro closure which can attach to a belt. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Product dimensions (L x W x H) | 67 x 27 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel |
| Net weight | 78 gr |
| Commodity code | 8211930000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Cell-LR41 |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 5,400 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 33.5 x 27.5 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 17.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.