Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
fan 3076 keyring football 2715 alasia flip flop beach ball 1041502 bliss sunglassesTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Fresh
Neck ventilator
sign in for pricing
sku. 1439251
1 colour
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Alasia
Sku. E971864
The Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle - a 500ml eco-friendly marvel. With a matte finish and double walled design, it keeps beverages hot or cold. Individually packaged in a brown cardboard box, it's a sustainable choice with style. Stay hydrated responsibly and stylishly with this durable bottle. Not dishwasher safe.
This item contains a recycled logo towards the bottom of the bottle on one side.
| Product dimensions (⌀ x H) | 75 x 230 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic, Stainless Steel 304 |
| Net weight | 275 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 600 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| Lead |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 40.5 x 25.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.