Emeric
Recycled single walled bottle (750 ml)
sign in for pricing
sku. 1204263
11 colours best seller
Popular search terms
foldable bag 1015151 atomz charger tape purple folders foldable shopping bag alasia sena 1204263Trending products
Emeric
Recycled single walled bottle (750 ml)
sign in for pricing
sku. 1204263
11 colours best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Sable
Recycled single walled bottle (400 ml)
sign in for pricing
sku. 1204264
11 colours
The Beacon
Sku. E839453
The Beacon
RPET Drinking bottle with transparent body and solid coloured cap. 500ml. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 235 mm |
|---|---|
| Materials | PP, rPET |
| Net weight | 74 gr |
| Commodity code | 3924100000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,080 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Foodcontact |
| Lead |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43 x 36.5 x 49 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.3kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.