Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Popular search terms
fan 3444 horn 1015134 mint 3076 971864 notebook with inside back pocket mint tin lunch box plastic mugTrending products
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Albacete
Sku. E3444
The Albacete
Aluminium ballpen with push button and arrow shaped metal clip, blue ink. Provided with German Dokumental Ink.
Blue ink.
| Product dimensions (H) | 137 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Aluminium, Steel |
| Net weight | 16 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 27,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| PAHs |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 32 x 26.5 x 15.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.52kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.