Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 007500 003018 football 2889 1015134 005171 916301 cotton bag small cables 976587Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Stanway
Sku. E2889
The Stanway
Experience the perfect blend of style and functionality with our Soft Feel Notebook. Approximately A6 in size, this notebook features a luxurious PU cover, 96 lined pages for all notes, and a handy ribbon marker. The coloured elastic nylon band ensures secure closure, making it a practical companion for daily writing needs.
Available in a wide range of colours.
| Product dimensions (L x W x H) | 141 x 90 x 16 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Paper, PU |
| Net weight | 117 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 3,600 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 32.5 x 21.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.7kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.