Oren
Handheld rechargeable fan
sign in for pricing
sku. 1202839
2 colours
Popular search terms
fan keyring notebooks 1349361_002 1042451 playing card 3076 1172551 mints cooler bag 1436205The Glow
Sku. E1436205
The Glow
Travel mug with a 500ml capacity, ideal for cold beverages. Made with recycled PET (rPET), reducing plastic waste while delivering the same strength and durability. The mug features a secure screw lid and a straw with a matching coloured silicone closure to help prevent spills. Designed with a comfortable grip for easy handling. Made from recycled materials as a more sustainable choice.
Not suitable for microwave or dishwasher use.
| Product dimensions (H) | 220 mm |
|---|---|
| Materials | AS, Silicone, rPET |
| Net weight | 154 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 360 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 59 x 49.5 x 47 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.