Jolie
Frisbee
sign in for pricing
sku. 6456
7 colours
The Blaine
Sku. E7159
The Blaine
Aluminium and metal toolset, packed in a tapered, plastic cassette. 26pc
| Product dimensions (L x W x H) | 168 x 91 x 39 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Plastic, PVC, PE, PP, Steel, TPR |
| Net weight | 430 gr |
| Commodity code | 8206000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 920 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 37 x 25 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.