Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
stress ball 3076 971864 keyring 1349361 lip balm mint plaster bottle webcam 1014871Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Zola
Light up logo torch key ring
sign in for pricing
sku. 8297
7 colours best seller
The Elsie
Sku. E737254
The Elsie
Individual cotton oven mitten with rubber grip.
| Product dimensions (L x W x H) | 310 x 160 x 23 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton |
| Net weight | 73 gr |
| Commodity code | 6216000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 96 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,440 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| EN 407:2020 |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 31.5 x 48 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.