Jenson
Luggage tag
sign in for pricing
sku. 3167
2 colours
The Joan
Sku. E431953
The Joan
Bamboo solar power bank with a capacity of 8.000 mAh, two USB ports, one micro USB port and four LED indicators. Input: DC 5V/2A, output: DC 5V/2A. Including cable.
| Product dimensions (L x W x H) | 142 x 72 x 18 mm |
|---|---|
| Materials | Bamboo |
| Net weight | 200 gr |
| Commodity code | 8501310099 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-polymeer |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 40 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 1,600 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN 62133:2013 |
| EN 62368 |
| IEC 62133 |
| MSDS |
| PAHs |
| PCP |
| RoHS |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| UN38.3 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 36 x 36 x 20.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.