Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Emil
Sku. E8557
The Emil
Wine gift set consisting of nine stainless steel pieces: two bottle stoppers, drip catcher, thermometer, foil cutter, funnel and corkscrew. The gift box is made of wood.
| Product dimensions (L x W x H) | 270 x 228 x 70 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Stainless steel |
| Net weight | 1396 gr |
| Commodity code | 8205510000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 200 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Heavy Metals |
| LFGB |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 45 x 29.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.77kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.