Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
tape measure cross body 915928 mint 1116 865946 torch waffle calculator 2917 houseThe Emily
Sku. E7811
The Emily
Plastic waterproof protective pouch for mobile devices, with closure strip. Including cord (with safety closure) approximately 46 cm long. You can operate the screen of your phone as normal thanks to the special material of the cover.
| Product dimensions (L x W x H) | 265 x 110 x 1 mm |
|---|---|
| Materials | PVC |
| Net weight | 26 gr |
| Commodity code | 4202921900 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 400 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 14,400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Waterproof/water resistant |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 28 x 22 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 11.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.