Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Minna
Sku. E7911
The Minna
Reflective vest made of a fluorescent mesh with reflective areas and three lights at the front and back.
| Product dimensions (L x W x H) | 470 x 470 x 5 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Nylon 600D |
| Net weight | 94 gr |
| Commodity code | 6110309900 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 2 x Cell-CR2025 |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,500 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN13356:2001 |
| Formaldehyde |
| IEC 62471 |
| MSDS |
| Phthalates |
| RoHS |
| Sea-Safe Transport of Goods |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 27 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.