Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Popular search terms
renate football 3115 brand charger 113371 glass mug cooler bag a6 1171290 tumblerTrending products
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Marano
Stainless steel double walled travel mug (590ml)
sign in for pricing
sku. 1171290
4 colours express best seller
The Bohdi
Sku. E1042030
The Bohdi
A6 Recycled milk carton notebook with 80 lined sheets. Made from 70% recycled milk cartons and 30% recycled paper. Includes the milk carton hot stamp logo on the base of the cover.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 90 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled paper, Recycled Milk Cartons |
| Net weight | 150 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,600 |
| Cadmium |
|---|
| Lead |
| OEKO |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 43 x 33 x 22 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.