Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 971864 notebook with inside back pocket fan 1163683 e3076 1148543 mug 6528 sunglasses plastic mugTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Damien
Sku. E966256
The Damien
Stainless steel bottle, 1 litre featuring a double-walled design for excellent insulation. The carrying lid and bamboo detail add elegance to this practical and stylish accessory. Stay hydrated in style with this eco-friendly and durable bottle. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 315 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless Steel 201, Stainless Steel 304, Silicone, Bamboo |
| Net weight | 470 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 375 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| BSCI |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PCP |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 47.5 x 47 x 34 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.