Tower
Stainless steel double walled travel mug (300ml)
sign in for pricing
sku. 8240
5 colours express best seller
Trending products
Tower
Stainless steel double walled travel mug (300ml)
sign in for pricing
sku. 8240
5 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Ryder
RPET Non-woven shopper
sign in for pricing
sku. 967758
6 colours best seller eco proof
The Cora
Sku. E9144
The Cora
Stone paper notebook (approximately A5) with 80 lined pages, elastic band closure and pen loop.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 140 x 12 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, Stone paper |
| Net weight | 328 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 30 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,440 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 30.5 x 22.5 x 21 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 21.54kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.