Oren
Handheld rechargeable fan
sign in for pricing
sku. 1202839
2 colours
Popular search terms
fan 971864 bottle water bottles travel mug notebook 3076 football poncho 1014849 cupsTrending products
Oren
Handheld rechargeable fan
sign in for pricing
sku. 1202839
2 colours
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Assington
Sku. E818553
The Assington
Embrace sustainability with this Recycled Carton Notebook, approximately A5 in size. Featuring 80 lined pages for notes, this eco-friendly notebook includes a ribbon bookmark and an elastic band for secure closure. Perfect for everyday use, it’s a stylish and responsible choice for the environmentally conscious.
Available in a variety of colours to choose from.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 140 x 10 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, Rubber, Recycled Cardboard, Recycled paper |
| Net weight | 240 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,800 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 35 x 33 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.