Kavi
Recycled text marker
sign in for pricing
sku. 1351335
3 colours
Popular search terms
conference folder fan pludsh 3076 mug bargain 1041605 42702 beach ball beach bal screen cleanerThe Emory
Sku. E5410
The Emory
Wire bound recycled notebook with seventy lined pages, a pen loop, a retractable ballpen with blue ink and nylon elastic band for closing.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 100 x 145 x 8 mm |
|---|---|
| Materials | Cardboard, Cotton, Rubber, Craft paper 600 gsm |
| Net weight | 80 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 5,200 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 29 x 23.5 x 33 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.61kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.