Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Kimora
Sku. E5139
The Kimora
Wire bound PP covered sixty five page notebook (approx. A6) and pen loop with plastic ballpen with blue ink.
Blue ink.
| Product dimensions (L x W x H) | 148 x 130 x 13 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Paper, PP 0.7 mm |
| Net weight | 102 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 2,880 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 33 x 30.5 x 33 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.02kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.