Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop bag football wine stadium horn fan 3076 mints 8247 1204074 powerbank deborahTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Julian
Sku. E866445
The Julian
If you're someone who's looking to use all things eco-friendly, then this toiletry bag will be for you. Our Jute toiletry bag has been made from natural materials and comes in a natural colour. it features a zip at the top to keep all your belongings secure and a front pocket for additional essentials you wish to keep separate.
| Product dimensions (L x W x H) | 200 x 60 x 150 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Nylon, Zinc, Jute, Polypropylene |
| Net weight | 60 gr |
| Commodity code | 4202929190 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Foodcontact |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 30 x 28.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.