Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Ravi
Sku. E0935
The Ravi
Polyester (600D) cooler bag with a front zipped pocket, a larger zipped compartment in dobby material (420D), side mesh pockets, and an elastic cord on the top lid.
| Product dimensions (L x W x H) | 340 x 210 x 295 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 600D, Polyester 420D, PEVA, Foam |
| Net weight | 430 gr |
| Commodity code | 4202929100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 160 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 65 x 51 x 35.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.46kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.