Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Bellamy
Sku. E4582
The Bellamy
Wooden cheese set consisting of one cheese knife and fork with wooden handles and a steel waiters knife, packed in a box of which the lid can be used as a cutting board.
| Product dimensions (⌀ x H) | 185 x 36 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, Pinewood |
| Net weight | 603 gr |
| Commodity code | 4419110000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 490 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Food Safe |
| LFGB |
| PAHs |
| PCP |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 20.5 x 22.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.