Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Solo
Sku. E1163668
The Solo
This crossbody bag, made from recycled PET bottles, is a perfect corporate gift for daily use. Compact and lightweight, it's designed to hold all your essentials, eliminating the need for overstuffed pockets. Its magnetic zip-pull mechanism makes opening and closing the bag effortless. With compartments for your phone, wallet and keys, the Solo bag keeps everything organised. The adjustable carrying cord offers versatility and its water and dirt-repellent fabric ensures durability for everyday adventures.
Made from 2 recycled PET bottles
| Product dimensions (L x W x H) | 190 x 125 x 30 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester |
| Net weight | 90 gr |
| Commodity code | 4202229090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 3,000 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 46 x 30 x 35 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.