Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1163683 3076 e3076 1148543 powerbank drawstring bag 1355999 paper bag 1015134 e1015134Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
The Phantom Lite
Sku. E1163615
The Phantom Lite
The Sustainable and lightweight backpack is your perfect travel companion designed for daily commutes and business travel. Recycled PET bottles are used to make the highly resilient Touring Fabric, which is water- and stain-repellent. The subtle reflective details, a clever access smart storage system keeps you and your belongings safe. In the interior, you can find a padded compartment for a 16” laptop and handy pockets for all your other belongings.
Made from 10 recycled PET bottles.
| Product dimensions (L x W x H) | 410 x 310 x 120 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester |
| Net weight | 450 gr |
| Commodity code | 4202921100 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 10 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 300 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 68 x 61 x 45 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.2kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.