Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Vortex Athletica
Sku. E1163677
The Vortex Athletica
This single walled drinking bottle combines high functionality with a sleek design that highlights its premium materials. Crafted from lightweight, single-walled 18/8 stainless steel, it weighs just 238g and is built for durability. The lid is easy to take apart for easy cleaning, and the flexible carrying strap adjusts to personal needs. Every part of this 1000ml stainless steel bottle is dishwasher safe.
Dishwasher safe
| Product dimensions (⌀ x H) | 82 x 262 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, PP, Silicone |
| Net weight | 200 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 500 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 45.8 x 45.8 x 30 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.