Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Mateo
Sku. E1043170
The Mateo
Recycled beach bucket. Contains a shovel, rake, scoop, sand strainer and two modelling parts. Supplied individually in a net, (4 styles, sold assorted)
| Product dimensions (L x W x H) | 150 x 55 x 85 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, PVC, Recycled Polypropylene |
| Net weight | 75 gr |
| Commodity code | 9503007000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 960 |
| Cadmium |
|---|
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 50 x 35 x 41 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.