Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Gaston
Sku. E7953
The Gaston
Polyester (600D) beach bag with a zippered front compartment.
| Product dimensions (L x W x H) | 310 x 127 x 360 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester, PEVA, 600D/PVC, 420D/pvc |
| Net weight | 240 gr |
| Commodity code | 4202929800 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,200 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 56 x 40.5 x 26.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.41kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.