Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Danilo
Sku. E8288
The Danilo
Safety arm band with two reflective stripes, for promotional use. The reflective stripes are 1 cm wide. The strap is 32,5 cm long and closes with Velcro tape.
| Product dimensions (L x W x H) | 320 x 50 x 7 mm |
|---|---|
| Materials | Velcro, Elastane |
| Net weight | 15 gr |
| Commodity code | 6307909899 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 800 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 14,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| OEKO |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40 x 34 x 56 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.