Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Waylon
Sku. E1014848
The Waylon
Earbuds with wireless technology (5.1) supplied in a matching flip top case with bamboo inlay. Technical: Earphones 30 mAh, case 200 mAh. Fully charged in 1 hour, USB-C charger. Battery life: 6 hours of music play time, 4 hours of calling time.
| Product dimensions (L x W x H) | 49 x 53 x 26 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Bamboo |
| Net weight | 33 gr |
| Commodity code | 8518300090 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 2 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 100 |
| Number on pallet | 2,600 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| D.o.C. RED |
| EMC |
| EMC (EN 301 489-1) |
| EN 300 328 (RED) |
| EN 62368 |
| EN 62479:2010 |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| PCP |
| RED (Radio Equipment Directive) |
| RoHS |
| Test Setup & EUT Photographs |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 34.5 x 30 x 42 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 12.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.