Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
The Madeleine
Sku. E1987
The Madeleine
Plastic trolly coin keyring with a white LED light and plastic coin (€0.50 size, not suitable for UK). Batteries included.
| Product dimensions (L x W x H) | 63 x 29 x 5 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, PS |
| Net weight | 14 gr |
| Commodity code | 8513100000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 2 x Cell-CR1220 |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 24,000 |
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| D.o.C EMC/CE |
| D.o.C. EMC (EN 301 489-1) |
| D.o.c. EMC/UKCA |
| EMC |
| EN 62471:2008 (LVD) |
| MSDS |
| PAHs |
| RoHS |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| UN38.3 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 21 x 18 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 7.47kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.