Lexi
Pexiglass sunglasses
sign in for pricing
sku. 9346
6 colours
The Nilo
Sku. E8814
The Nilo
Set of three steel thinking games in cotton (80 gr/m²) pouch with cord.
| Product dimensions (L x W x H) | 120 x 80 x 15 mm |
|---|---|
| Materials | Cotton, Iron |
| Net weight | 72 gr |
| Commodity code | 9503006900 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 6,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| EN71-1 |
| EN71-2 |
| EN71-3 |
| Formaldehyde |
| UKCA |
| Washing/Cleansing 2009/48/EC |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41 x 28.5 x 23 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 15.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.