Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Trending products
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Emeric
Recycled single walled bottle (750 ml)
sign in for pricing
sku. 1204263
11 colours best seller
The Cassie
Sku. E7123
The Cassie
3m Tape measure with a scale in both inches and centimetres in a soft feel rubber casing with lock, carry strap and belt clip.
| Product dimensions (L x W x H) | 70 x 65 x 35 mm |
|---|---|
| Materials | PE, Steel |
| Net weight | 116 gr |
| Commodity code | 9017809000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 12 |
| Number on pallet | 3,000 |
| BSCI |
|---|
| Cadmium |
| Lead |
| Material measure of length |
| Nickel |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42.5 x 24 x 16.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 16.05kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.