Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
fan keyring cx0130 notebooks 3076 1349361_002 1042451 six colour pencil set playing card 2715 1172551Trending products
Sku. E7577
Sunscreen stick SPF 30 protection, easy to apply, not greasy and water resistant.
| Product dimensions (L x W x H) | 37 x 18 x 75 mm |
|---|---|
| Materials | PP |
| Net weight | 30 gr |
| Commodity code | 3304990000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 11,500 |
| 94/62/EC |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| CPSR |
| Declaration SPF |
| GMP Guideline |
| Microbiological Analysis |
| MSDS |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42.5 x 22.5 x 47 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 16.25kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.