Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
The Carol
Sku. E8715
The Carol
Stainless steel pocket knife with eleven functions. Includes a bottle opener, can opener/flat head screwdriver, corkscrew, Philips screwdriver, two saws, pair of scissors, two small knives, a large knife and a wire bender.
| Product dimensions (L x W x H) | 91 x 22 x 18 mm |
|---|---|
| Materials | Rubber, Stainless steel |
| Net weight | 98 gr |
| Commodity code | 8211930000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 20 |
| Number on pallet | 4,320 |
| Cadmium |
|---|
| LFGB |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 21.5 x 16 x 27 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.