Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Trending products
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Regatta
Bookmark and sticky notes
sign in for pricing
sku. 3115
3 colours eco proof
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
The Keith
Sku. E1172552
The Keith
Steel double walled drinking mug with silicone grip. Keeps contents hot for 4 hours and cold for 6 hours. Individually packaged in a brown cardboard box. Not dishwasher safe.
| Product dimensions (⌀ x L x W x H) | 85 x 85 x 85 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | PP, Stainless Steel 201, Stainless Steel 304, Silicone |
| Net weight | 230 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 650 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 47 x 47 x 16.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.