Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Kamir
Sku. E7789
The Kamir
Diamond-shaped, double-walled stainless steel thermos mug (460ml). Not dishwasher safe.
| Product dimensions (H) | 230 mm |
|---|---|
| Materials | PP, Stainless Steel 201, Stainless Steel 304, TPR |
| Net weight | 283 gr |
| Commodity code | 7323930000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 32 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 800 |
| Aromatic Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Heavy Metals Migration |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| Specific Migration |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 30.5 x 25 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.