Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Asher
Sku. E970597
The Asher
This smartwatch is a sleek and modern device that combines PC and PVC materials to offer a durable and lightweight construction. It features wireless technology, touchscreen and a scrolling button. Functions: phone calls, heart rate, sleep monitor, oxygen measure, message/water reminders, exercise alerts. Includes USB cable. Individually packaged.
| Product dimensions (L x W x H) | 45 x 35 x 15 mm |
|---|---|
| Materials | ABS, Alloy, Copper, PVC, Zinc, PC, Steel |
| Net weight | 53 gr |
| Commodity code | 9102190000 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Li-ion |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,600 |
| Battery 2006/66/EC |
|---|
| D.o.C EMC/CE |
| D.o.C. EMC (EN 301 489-1) |
| EN 62368 |
| EN 62479:2010 |
| PAHs |
| RED (Radio Equipment Directive) |
| RFID access control |
| RoHS |
| Splash Proof |
| Test Setup & EUT Photographs |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 47 x 32.5 x 33 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 14.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.