Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Astro
RPET bottle with time markings (1000ml)
sign in for pricing
sku. 1015136
9 colours best seller eco proof
The Maisie
Sku. E5260
The Maisie
Seasonal themed self heating re-usable heat pad in a knitted sleeve. To apply heat, squeeze the metal disk several times. To re-use, immerse in hot water for 6-8 minutes or until liquid is clear.
| Product dimensions (L x W x H) | 120 x 62 x 11 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, PVC, Acetate, Water |
| Net weight | 73 gr |
| Commodity code | 3824999600 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 120 |
| Number in inner carton | 30 |
| Number on pallet | 7,200 |
| Air-Safe Transport of Goods |
|---|
| AZO Dyes/Amines |
| BSCI |
| Cadmium |
| Compression test |
| Formaldehyde |
| Phthalates |
| Safety Data Sheet (SDS) |
| SCCP |
| Temperature test |
| UKCA |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 31 x 25 x 35 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.47kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.