Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop bag football wine stadium horn fan 3076 mints 8247 1204074 powerbank deborahTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Natasha
Sku. E864697
The Natasha
Get your hands on this eco-friendly toiletry bag. Made from durable rPET materials, this bag features a main zipper to access your essentials as well as side pockets to separate your products for better organisation.
Perfect for working professionals heading on business trips, individuals going away on holiday, or school students.
With blue, black, or red colour options available, you can be sure to find your customers a bag that suits their branding.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 80 x 130 mm |
|---|---|
| Materials | Iron, PP, rPET |
| Net weight | 50 gr |
| Commodity code | 4202929800 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 100 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 2,400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 40.5 x 27.5 x 29.5 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 5.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.