Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebook with inside back pocket 1163683 3076 e3076 1148543 powerbank drawstring bag 1355999 paper bag 1015134 e1015134Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Bargain Eco
Recycled plastic ballpen
sign in for pricing
sku. 1172272
9 colours express best seller
The Yani
Sku. E1267404
The Yani
RPET (600D) polyester roll-top backpack with PU coating for water repellency. Features a front zipped pocket, padded laptop sleeve (fits laptops up to 15 inches), mesh side pockets, and a total of five compartments including inner and front pockets. Designed with adjustable carrying straps and an adhesive roll-top closure. Offers a 25-litre capacity and 15 kg carrying capacity. Includes an rPET label on the side.
| Product dimensions (L x W x H) | 280 x 120 x 510 mm |
|---|---|
| Materials | Polyester 600D, rPET |
| Net weight | 281 gr |
| Commodity code | 4202929190 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 500 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 58 x 41 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.