Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
bottles fan 3076 lanyards 6542 football recycled notebook sunglasses 2889 bambooTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Stanway
Notebook soft feel (approx. A6)
sign in for pricing
sku. 2889
11 colours express best seller
The Samira
Sku. E671497
The Samira
RPET and PU Notebook with elastic closure and ribbon bookmark. Notebook has 80 lined pages of 70gsm paper.
| Product dimensions (L x W x H) | 140 x 15 x 210 mm |
|---|---|
| Materials | Paper, rPET |
| Net weight | 250 gr |
| Commodity code | 4820103000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 50 |
| Number in inner carton | 25 |
| Number on pallet | 1,800 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Cadmium |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| OEKO |
| PCP |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 37.5 x 34 x 24 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 13.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.