Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
laptop bag football wine stadium horn fan 3076 mints 8247 1204074 powerbank deborahTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
The Lucy
Sku. E970970
The Lucy
RPET felt toiletry bag with PU details is a sustainable and stylish toiletry bag made from recycled plastic bottles (RPET) felt material. It features PU (Polyurethane) details, adding durability and a touch of elegance. The bag is designed to hold toiletries and personal care items, making it a practical and eco-friendly choice for your travels or everyday use.
| Product dimensions (L x W x H) | 210 x 120 x 40 mm |
|---|---|
| Materials | rPET Felt |
| Net weight | 50 gr |
| Commodity code | 4202929800 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 200 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 4,000 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Formaldehyde |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42 x 26 x 54 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 6.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.