Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
007500 3076 003018 football 005171 mint screwdriver cables 976587 luggage tag notebookTrending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Langham
Flat hinged tin with dextrose mints
sign in for pricing
sku. CX0100
14 colours express best seller vegan gluten free
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Nancy
Sku. E668103
The Nancy
RPET drinking bottle (400 ml) with screw cap, key ring and carabiner. Not dishwasher safe.
RPET, short for recycled polyethylene terephthalate, refers to any PET material that comes from a recycled source rather than the original, unprocessed petrochemical feedstock.
| Product dimensions (H) | 177 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, rPET |
| Net weight | 62 gr |
| Commodity code | 3924100090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 60 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 1,440 |
| Bisphenol A (BPA) |
|---|
| Cadmium |
| LFGB |
| PAHs |
| Phthalates |
| SVHC's |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 42.5 x 36.5 x 37 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 4.9kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.