Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Popular search terms
3076 sunglasses 2715 bottle opener fan frisbee picnic emeric 1349517 lip balm ponchoTrending products
Abbey
Classic sunglasses
sign in for pricing
sku. 9672
10 colours express best seller
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
The Vesper
Sku. E976591
The Vesper
RPET foldable 150gm polar fleece blanket with a PEVA backing, zipped front pocket and a carry handle.
| Product dimensions (L x W) | 1500 x 1200 mm |
|---|---|
| Materials | Metal, Polyester, PEVA, Polar Fleece, rPET |
| Net weight | 460 gr |
| Commodity code | 6301401000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 20 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 400 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| BSCI |
| Cadmium |
| Colour Release |
| Extractable Heavy Metals |
| Global Recycled Standard (GRS) |
| Lead |
| PAHs |
| Phthalates |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 60 x 39 x 27 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 10.4kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.