Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
notebooks fan keyring mints cx0130 3076 1349361_002 1172551 1042451 six colour pencil set 2715Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Nayland
Recycled notebook with ballpen
sign in for pricing
sku. 2715
9 colours express best seller eco proof
Kayla
Recycled steel double walled travel mug (500ml)
sign in for pricing
sku. 1172551
7 colours best seller eco friendly
Sku. E1003229
Rotring premium light-weight mechanical pencil with hexagonal plastic body, metal-grip-zone and click mechanism. The hexagonal barrel ensuring fatigue-free writing and drawing.
| Product dimensions (H) | 147 mm |
|---|---|
| Materials | Plastic |
| Net weight | 18 gr |
| Commodity code | 9608400000 |
| Country of Origin | Japan |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 1,200 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 6,400 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 32.5 x 25.9 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 19.67kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.