Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Popular search terms
bottles fan 3076 charger lanyards 6542 football recycled notebook sunglasses 2889Trending products
Braiswick
Soft feel notebook (approx. A5)
sign in for pricing
sku. 3076
10 colours express best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
Sku. E1003231
The Rotring 600 is a sleek, metal ballpoint pen built with precision and convenience in mind. The ergonomic metal barrel is an ideal balance of weight and feeling. The hexagonal barrel ensuring fatigue-free writing and drawing.
Black ink.
| Product dimensions (H) | 140 mm |
|---|---|
| Materials | Metal |
| Net weight | 36 gr |
| Commodity code | 9608109200 |
| Country of Origin | Japan |
| Individually packaged in a polybag | No |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 160 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 52,800 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 40 x 16 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.6kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.