Timothy
RPET bottle (750ml)
sign in for pricing
sku. 771659
8 colours eco proof
The Anni
Sku. E6024
The Anni
Reflective strap with 4 red led lights and Velcro strip. Batteries included. For promotional use only.
| Product dimensions (L x W x H) | 420 x 25 x 2 mm |
|---|---|
| Materials | Nylon, PVC, LED |
| Net weight | 13 gr |
| Commodity code | 3926909700 |
| Country of Origin | China |
| Battery | 1 x Cell-CR2032 |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | No |
| Number in export carton | 500 |
| Number in inner carton | 50 |
| Number on pallet | 8,500 |
| AZO Dyes/Amines |
|---|
| Battery 2006/66/EC |
| BSCI |
| D.o.C EMC/CE |
| EMC |
| EN 62471:2008 (LVD) |
| Formaldehyde |
| MSDS |
| PAHs |
| RoHS |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 48 x 30.5 x 50 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 9.48kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.