Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Popular search terms
mint fan 3444 horn 1015134 3076 971864 notebook with inside back pocket mint tin lunch box plastic mugTrending products
Chroma
Stainless steel double walled travel mug (350ml)
sign in for pricing
sku. 1042451
12 colours best seller
Kara
Stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 1015134
6 colours express best seller
Alasia
Recycled stainless steel double walled bottle (500ml)
sign in for pricing
sku. 971864
11 colours express best seller eco proof
The Aline
Sku. E1096834
The Aline
Recycled stainless steel drinking bottle (500 ml) with a bamboo inlayed lid and carrying loop. Includes recycled stainless steel logo on the bottle. Packaged in a brown carton box. Not dishwasher safe.
This item contains a recycled logo towards the bottom of the bottle on one side.
| Product dimensions (H) | 226 mm |
|---|---|
| Materials | Stainless steel, Bamboo |
| Net weight | 288 gr |
| Commodity code | 7323930090 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 700 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 39 x 41 x 26 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.