Sable
Recycled single walled bottle (400 ml)
sign in for pricing
sku. 1204264
11 colours
The Lior
Sku. E1267379
The Lior
Recycled stainless steel drinking bottle with a TPE handle for easy carrying. Includes an engraved recycled logo on the body. Individually packaged in a brown cardboard box.
| Product dimensions (H) | 225 mm |
|---|---|
| Materials | PE, Silicone, Recycled Stainless steel |
| Net weight | 268 gr |
| Commodity code | 9617000000 |
| Country of Origin | China |
| Individually packaged in a polybag | Yes |
|---|---|
| Individually packaged in a box | Yes |
| Number in export carton | 25 |
| Number in inner carton | 1 |
| Number on pallet | 600 |
| Export carton dimensions (L x W x H) | 41.5 x 41.5 x 25 cm |
|---|---|
| Export carton weight | 8.5kg |
We use cookies to ensure our site operates effectively. By continuing, you agree to these cookies being set.